Plánujete zhubnout? Máme pro vás pár tipů, jak na to

Plánujete zhubnout? Máme pro vás pár tipů, jak na to

S novým rokem se možná hodně z vás rozhodlo udělat něco s nabranými kily během vánočních svátků nebo také s dlouhodobou nadváhou. Hubnutí je běh na dlouhou trať a rozhodně je dobré se na něj náležitě připravit. Ani hubnutí by totiž nemělo být ze dne na den a bez rozmyslu. Které oblasti je třeba si promyslet? Poradíme vám!

Zvolte správný sport

Ideální je, poradit se například s trenérem fitness. Ten vám podle vašeho věku a tělesných proporcí pomůže vybrat vhodný sport, který vám pomůže nejlépe zhubnout a formovat postavu. Nejspíše také navrhne hned několik různých sportů. Ty pak budete podle jeho pokynů kombinovat. Znáte sporty při kterých dokážete spálit nejvíce energie? A kdo má rád zimní sporty, jistě ocení seznam těch, díky kterým zhubnete nejvíce.

Zařaďte pravidelné procházky

Častější procházky, ideálně po měkčím povrchu, než je beton nebo asfalt, vám pomůžou rozpumpovat metabolismus. Měkčí povrch pro procházky doporučujeme z vlastní zkušenosti. Lesní cesty jsou pro procházky ideální. Tolik nezatěžují klouby a příjemné prostředí přírody a čerstvý vzduch vám jistě i celkově zlepší náladu.

Zvolte ten správný jídelníček

Jídlo je v případě potřeby zhubnout jedním ze základních kamenů budoucího úspěchu. I v této oblasti doporučujeme vyhledat odborníka – například výživového poradce. Ten s vámi probere vaše potřeby a navrhne jídelníček na míru, který bude vašemu tělu dodávat dostatek vitaminů a minerálních látek, ale dokáže pomoci i s hubnutím.

Velmi pohodlnou možností je také nechat si udělat jídelníček pro sportovce na míru a nechat si jídlo pro celý den dovážet kurýrem. I zde se výběru menu věnují odborníci a kompletní jídlo pro celý den bude vyvážené, funkční a plné všech potřebných živin.

Cvičte i doma!

Pokud se vám nechce pravidelně docházet do fitka nebo sportovní haly, máte možnost cvičit i doma. Nejen díky pandemii covidu je internet doslova zasycen videi všech možných typů cvičení. Pokud máte chuť cvičit v soukromí, stačí si najít videa například na Youtube, kde najdete sety od jógy, přes pilates, až po cvičení speciálně vhodné na spalování tuků.

Zkuste si jít zaběhat

Ano, běhání je jedním ze sportů, při kterém se spaluje hodně kalorií. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli běhat, připravte se na těžké začátky. Pro první tréninky si proto neplánujte dlouhé tratě. Počítejte s únavou hned za prvním rohem! Důležité je, abyste běhání nevzdali hned po prvních dvou trénincích. Slibujeme, že ten desátý už bude daleko jednodušší!

Jak fungují spalovače tuků?

V této oblasti máme dvě možnosti. Buď si koupíme některý ze zaručených tukožroutů v tabletách, které budeme pravidelně konzumovat.

Druhou možností je využít přírodu a stravu k tomu, aby náš metabolismus začal tuky více spalovat. Přinášíme pár tipů na tukožroutské potraviny:

  • Brokolice
  • Luštěniny
  • Pálivé papričky
  • Mořské plody
  • Zelený čaj
  • Jablečný ocet
  • Zakysané zelí

Otestujte si svoje znalosti

Pokud se do hubnutí pouštíte opravdu naplno, možná vás zaujme i kvíz o zdravém spalování tuků. Vyzkoušejte si svoje znalosti v oblasti hubnutí!

A jak jste na tom s hubnutím vy? Už jste se o to v životě někdy pokoušeli? Nebo máte veliké štěstí a hubnout jste vlastně nikdy nepotřebovali? Pokud máte za sebou úspěšné hubnutí, budeme velmi rádi, pokud se s námi podělíte o svoje zaručené způsoby, jak zhubnout a váhu si poté dlouhou dobu udržet. Těšíme se v komentářích pod článkem na vaše tipy a rady ohledně zdravého hubnutí.

Renata Dohnalová