Kde koupit bitcoiny – zjistěte, které ze 4 prodejních míst je pro Vás tím nejlepším a začněte výhodně investovat

Kde koupit bitcoiny – zjistěte, které ze 4 prodejních míst je pro Vás tím nejlepším a začněte výhodně investovat

V tomto článku se dočtete o možnostech, kde koupit bitcoiny. Podrobně představíme čtyři nákupní místa spolu s jejich výhodami i nevýhodami. Díky zjištěným informacím budete vědět, jaká z variant pro Vás bude nejvýhodnější s ohledem na Vaše zkušenosti s nákupem a prodejem bitcoinů.

Jak koupit bitcoiny na jednotlivých prodejních místech

Bitcoiny lze nakupovat platební kartou, bankovním převodem i v hotovosti. V přehledu níže jsou představena jednotlivá prodejní místa spolu s jejich hlavními výhodami i nevýhodami.

Směnárny

ČESKÉ

 • Další možností je aplikace v mobilním telefonu nebo program. Adresa peněženky se následně zadává v nákupním formuláři.
 • Výše denní anonymní transakce v českých směnárnách je zákonem omezena na maximální hodnotu 1 000 €.
Výhody Nevýhody
České prostředí a snazší komunikaceRealizace nákupu bez ověřeníPlatba převodem na český účet Méně výhodné kurzyPro nákup je stanovena vysoká minimální částka

ZAHRANIČNÍ

 • Slouží zároveň i jako bitcoinová peněženka, ve které je možné nakoupené bitcoiny uchovávat.
 • K uskutečnění transakce je nutná registrace i ověření.
Výhody Nevýhody
Uživatelsky přívětivé prostředíVýhodné kurzyPro nákup je stanovena nízká minimální částka K nákupu je nutná registrace a ověření dokladem totožnostiPřístupy k bitcoinové peněžence vlastní provozovatel směnárny

Burzy

 • Vyplatí se při častých nákupech většího objemu.
 • V případě vysokých objemů je nejvýhodnější obchodující pár BTC / USD.
 • U některých burz není nutné ověření dokladem totožnosti, pak jsou transakce omezeny na objemu.
Výhody Nevýhody
Nákup i prodej je okamžitýNákup probíhá dle aktuální tržní cenyInvestiční nástrojeMožnost nakoupit více druhů kryptoměn Účtují si poplatky za transakci, které se odvíjejí od toho, kdo vytvořil danou nabídku.Nutná znalost anglického jazykaVe většině případů je nutná registrace a ověření

Tip:

Pokud vyberete tuto možnost, berte také na vědomí, že burzy bývají často terčem hackerských útoků. Vzhledem k tomu, že nejste držitelem privátního klíče, je doporučováno držet prostředky na burzách jen po nezbytně dlouhou dobu.

Bitcoinmat

 • Jedná se o nejjednodušší způsob nákupu bitcoinů.
 • K provedení transakce není nutná registrace ani ověření. Transakce jsou dle zákona omezeny maximálním objemem ve výši 25 000 Kč.
 • Pokud se ověříte u provozovatele, maximální částka denní transakce se tím mnohonásobně zvýší až na 350 000 Kč.
 • Do automatu se vloží bankovka a prostřednictvím čtečky QR kódů se naskenuje adresa bitcoinové peněženky.
Výhody Nevýhody
K provedení transakce není nutná registraceV některých bitcoinmatech lze koupit i jiné kryptoměny Kurz není výhodnýObjem transakce je omezen

Osobní nákup

 • Způsob, kterým se vyhnete registracím a ověřování.
 • K nákupu a prodeji bitcoinů může docházet mezi jednotlivými uživateli, kteří se zaregistrují pomocí emailu a hesla.
Výhody Nevýhody
Možnost ověřit uživatele na základě hodnoceníSmluvní kurz Vysoké riziko, že narazíte na podvodníka

Seznámili jste se s možnostmi, kde nakoupit bitcoiny a teď už jen zbývá vybrat tu nejvýhodnější variantu pro Vás a začít investovat, protože aktuálně se bitcoinu opravdu daří. Pokud plánujete nákupy ve velkém objemu, ideální pro Vás bude burza. V opačném případě upřednostněte směnárny nebo bitcoinmaty. Tyto dva způsoby jsou jednodušší a schvalovací proces je rychlejší, ale na druhou stranu Vám nenabídnou tak výhodný kurz jako burza. Největší riziko je spojeno s osobním nákupem, kdy se může lehce stát, že narazíte na podvodníka a o své peníze přijdete, a proto je nutné vždy ověřovat protistranu. Udělat si průzkum o směnárnách a burzách můžete prostřednictvím webových stránek, které se přímo specializují na jejich hodnocení. K těmto účelům jsou vytvořeny také diskuzní fóra, kde uživatelé přispívají vlastními zkušenostmi. Přečtěte si také o tom, jakou uhlíkovou stopu těžba bitcoinu zanechává.

Co si myslíte o současném trendu, kdy se objevují už i bitcoinové platební karty, na které si uživatelé prostřednictvím mobilní aplikaci nabíjejí peníze a následně je využívají k platbě u libovolných platebních terminálů? Láká Vás tato varianta, nebo Vás odrazuje nemožnost si peníze převést do bitcoinové peněženky?

Renata Dohnalová