Vzpomínka aneb Hrací automaty pravěku

Vzpomínka aneb Hrací automaty pravěku

Nejsem ten typ, co musí chodit po hernách nebo kasinech, mně stačí obyčejná hospoda se spoustou kamarádů nebo aspoň štamgastů, protože mě na hracích automatech přitahuje ten adrenalin, co můžu sdílet. Je to pro mě taky forma hry, relaxace, kdy můžu vypnout a být sám sebou. Kdybych tam byl sám, tak bych si tak neužil a za chvíli by mě to omrzelo. Ani se mi k automatům nehodí luxusní vymóděné podniky, protože je to tam všechno jenom o přetvářce. Fotříci si navlečou super obleky a jdou se předvádět pře nafintěné paničky, které z nich chtějí dostat co nejvíc…

Online automaty zadarmo

Když nemůžu ven, tak valím online automaty a vybírám si ty, které jsou zadarmo. Dost mě bere, když stát bere třicet procent čistého zisku z každého automatu. To je teda dost, ale asi se to ještě vyplácí, protože další třetinu má provozovatel automatu a tu poslední ještě provozovatel hry. A to jak jistě sám víš, se opravdu nevyplácí. Nejvíc mě štve, že ten, kdo to provozuje se na tom tak dobře namázne, třetina profitu mi přijde opravdu hodně.

Malá vzpomínečka – staré zlaté automaty z maringotek na pouti

Je to vzpomínka mého dětství – hrací automaty na poutích. Byly to takové velké automaty. Říkali jsme jim našimi českými názvy, takže jsem si těch anglických moc nezapamatoval. Ale byli jsme z toho fakt odvaření. Moc se nám líbily takové ty panýlky, co byly na těch automatech – měly kouzelné kniplítka a tlačítka a patřilo to k takové té pouťové klasice. Je to nějakých dvacet let zpátky. To byl tahák. Všude duněla hudba, frčel Dr. Alban, slaďouš MIlly Vanili a jeho doják I´m gonna miss you, Gala – Deep from desire nebo pecka od Placebo Every you every me. Je pravda, že devadesátky byly plné adrenalinu, ale když u nás byla pouť, tak jsme nikdy nevynechali návštěvu nebo spíš útok maringotek, ve kterých to blikalo a nedalo nám to spát. Soupeřili jsme, kdo dřív se dopne k automatům. Z dnešního pohledu nic moc, ale staré gamesy na Atari 800 XL nebo herní ARCADe automaty měly své neopakovatelné kouzlo. Vytáhl jsem z kapsy všechny drobáky  a po dvoukačkách jsme hráli a připadali si jako v Las Vegas. To teda plynul čas, klidně jsme valili až do večera. Tady je super vytuněný článek nebo na TENTO ZAJÍMAVÝ ČLÁNEK .

Nacpu staré do nového

To by teď už nikdo nedocenil, sedět u stolku nebo stát u mašiny a ovládat PC šipkama, to už dávno ztratilo svůj drive!!! Ne že by to nešlo, na bazarech je starých game spousta, ale kdo by sháněl mechaniku 5,25“ a cpal do nich staré hry? Když to jde s retro joystrickem a fůrou her na flashce spustit na našich dobrých noťasích. 

Bude sranda

Ale co, na netu se dají najít návody na seskládání svého arcade automatu pro PC Linux a nějaký postarší emulátor, třeba super je MAME. Už se těším, až si to poskládám. Bude sranda zavzpomínat na staré dobré časy, co říkáte? Sháním nějaké tipy, kde je možné si zahrát na klasických videoherních automatech, protože teď fakt nejsou maringotky napěchované takovými kouzly, které jsme zažívaly na vesnických poutích. Slyšel jsem něco o herně ArcadelHry.cz, kde se dá strávit super odpoledne, ale je to v Brně, takže je to celkem kus. Občas se v nákupním centru nějde pár strojů, ale jsou to už moderní verze automatů, takže mají volant nebo sedačku a tak. Před pár lety měl T-mobile nějaký festival, kde bylo několik luxusních kousků připomínajících staré dobré časy, ale ruku na srdce, Rasberry PL ani nic podobného emulujícího nám nevrátí to kouzlo minulých časů. Nebo mám říct naštěstí? Pokud to není klasika, ale jenom nápodoba, tak zážitek nemůže být stejný nebo podobný. Co myslíte? Máte nějaký dobrý tip na to, jak poskládat starý automat za pár korun, nebo jak se dá takový starší automat koupit? Taky by bylo fajn najít pár fotek s touto tematikou. Pokud se budeš chtít rozdělit, neváhej a napiš mi na blog.

Renata Dohnalová