Pronájem bytu v Brně – 5 důvodů, proč jej shánět. Brno vám ještě přiroste k srdci!

Pronájem bytu v Brně – 5 důvodů, proč jej shánět. Brno vám ještě přiroste k srdci!

Odhlédněme na chvíli od pražsko-brněnské rivality a neustálých vtípků na adresu moravské metropole (která je prý v důsledku absence metra vlastně jen polem). Pronájem bytu v Brně je ve skutečnosti volbou, která si s tou pražskou v ničem nezadá. Podívejme se spolu na důvody, proč by se ve vaší adrese mělo slovo Brno objevit.

Sháníte zde pronájem bytu? O práci, z níž nájem zaplatíte, zde nouze nebude

Po hlavním městě je Brno druhým motorem české ekonomiky a o práci, včetně té nejkvalifikovanější a nejlépe placené, zde není nouze. Společně s Prahou je Brno významným IT střediskem, občas s trochou nadsázky přirovnáváno k českému Silicon Valley. Naleznete zde ale i vyspělý průmysl, včetně světově proslulé zbrojovky, práci zde najdou i právníci (město je ostatně soudním střediskem země), a i dalších pracovních míst zde najdete nepřeberné množství.

Město je i střediskem vzdělávání a studentský život je zde znát

Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita, JAMU a další – celkem 10 vysokých škol v Brně hostí téměř 65 000 studentů. Mladistvá energie se v důsledku toho přelévá do celého města – nedá se sice přesně definovat, zaručujeme ale, že ji pocítíte sami! I pokud již nejste ve studentském věku, ale vzdělání je vaší celoživotní vášní, najdete zde spoustu možností, jak této vášni dát průchod.

Skvělá veřejná doprava vás nenechá nikde „viset“

Praha si své metro může nechat – Brněnským rozjezdům konkurovat nemůže! Tento propracovaný systém noční dopravy je v rámci republiky unikátní a na místo určení vás dopraví i v nejtemnější hodinu. Více o rozjezdech si můžete přečíst zde. Samozřejmě i za denního světla brněnská MHD funguje na jedničku, takže se ve městě klidně obejdete i bez auta.

Ceny jsou zde obecně o něco lepší, než v Praze

Nebudeme vám mazat med kolem úst – to neznamená, že je v Brně nějak zvlášť levno. Ceny zde, jako v celé republice, rostou, a to i rychleji než v menších městech. Ve srovnání s Prahou je ale Brno stále výhodnější, a to i v otázce nemovitostí a nájmů. Stačí si porovnat ceny v obou městech na některém z realitních portálů typu Bigle.cz a přesvědčit se sami!

Brno je skutečně zelené

Počtem parků, sadů a zelených náměstí nemůže přecpaná Praha, kde se každá zelená plocha stává terčem developerů, Brnu konkurovat. Mezi vyhlášené Brněnské parky patří především dvacetihektarové Lužánky, dále je dlužno zmínit také Denisovy sady, park Špilberk, park Studánka a mnoho dalších, stejně jako lesoparky Wilsonův les či Masarykův háj.

V Brně dokonce vznikl nedávno i park nový, totiž park Pod plachtami, který se podařilo prosadit navzdory původnímu územu plánu počítajícímu se zástavbou dané plochy. Dnes jde o unikátní lokalitu, napájenou dešťovou vodou ze střech okolních domů, v níž vznikl i svébytný ekosystém.

Největším trumfem města jsou ale jeho obyvatelé

Brňáci jsou obecně méně uspěchaní a přívětivější, než jejich pražští protějšci. Zatímco v Praze vládne dravost a konkurence i jistá sebestřednost, přelévající se i do osobního života, moravská metropole je z tohoto hlediska mnohem přátelštější. Lidem zde nedělá problém jen tak zapříst konverzaci i s cizím člověkem, což se v Praze moc často neděje. Přátele a známé si zde budete jistě dělat snadněji. A možná přitom proniknete i do tajů hantecu – a ten se z žádné učebnice nenaučíte!

Znáte Brno, nebo v něm bydlíte? Jaká pozitiva byste na tomto městě vyzdvihli vy?

Renata Dohnalová