Ideální pronájem v Plzni pro rodiny s dětmi? Víme, kde ho hledat

Ideální pronájem v Plzni pro rodiny s dětmi? Víme, kde ho hledat

Objevte konečně svůj vysněný pronájem v Plzni, ve kterém se budete cítit dobře vy i vaše děti. Máme pro vás tipy na místa, která by určitě neměla uniknout vaší pozornosti. Zjistěte, kde jsou na dosah ruky ty nejkrásnější vycházky a která část Plzně je dlouhodobě považována za nejlepší oblast k bydlení.

Vytipujte si ty nejlepší lokality k pronájmu

Plzeň je sice známá hlavně jako průmyslové město, i přesto se však v jejích částech dá vybírat z mnoha klidných míst k bydlení. Mezi oblíbené patří třeba Slovany nebo Bory, pro rodiny s dětmi se však skvěle hodí i jiné lokality.

Milujete procházky v přírodě? Zvažte bydlení v klidné lokalitě Lochotín

Místní část Plzně Lochotín je ideální hlavně pro aktivní rodiny, které rády tráví volný čas na společných procházkách v přírodě, ale zároveň chtějí mít veškerou občanskou vybavenost na dosah ruky.

V blízkosti se nachází nejstarší park v Plzni, Lochotínský, který je od roku 1997 veden jako přírodní památka a je součástí památkové zóny Horní Lochotín. Dříve zde bývaly oblíbené a vyhledávané lázně, které dodnes připomíná několik staveb dodávajících parku nezaměnitelné kouzlo. Zatímco dospělé procházka kolem Lochotínského pavilonku, hudebního pavilonku nebo sedátka u studánky přenese na chvilku do nedávné minulosti, děti zřejmě budou chtít cestovat v čase ještě mnohem dál.

Nedaleko se totiž nachází Dinopark, který jim umožní prohlédnout si prehistorická zvířata v životní velikosti. Spokojit se však nemusíte jen s ozvučenými modely. Ve stejném areálu sídlí i zoologická a botanická zahrada Plzeň. Ta by v nejbližší době měla být dokonce rozšířena až o 13 hektarů navíc oproti současnému areálu.

Za krásami přírody můžete vyrazit i k Boleveckým rybníkům. Ty nabízení nejen nespočet cestiček pro procházky a túry, ale také možnost koupání a provozování různých vodních sportů.

Tip: Kolem rybníků vede i bezbariérová trasa. Ta je ideální jak pro lidi na vozíčku, tak také pro maminky s kočárky.

Věděli jste, že v Plzni se dá koupat nejen v rybnících, ale také v řekách? Vyzkoušejte třeba Plovárnu Hradiště na řece Úhlavě.

Součástí sídliště Lochotín je i Bolevecká základní škola a soukromé gymnázium Františka Křižíka. Pro nejmenší je v nejbližším okolí také několik školek a hlídací centrum Skřítek z.s.

Doubravka je dlouhodobě považována za místo skvělé k bydlení

Lokalita Doubravka je skvělou volbou pro rodiny, které mají na bydlení opravdu vysoké požadavky. Mezi obyvateli Plzně je dlouhodobě považována za jedno z nejlepších míst pro život. I přes to, že se zde nachází i panelové domy, nejde o totiž typické sídliště. Najdete tady spoustu hezkých rodinných domků, parky i dětská hřiště.

Jedním z největších je hřiště V Homolkách. Děti se tu mohou vyřádit v dřevěném hradě s prolézačkami, na lezecké stěně anebo třeba na skluzavce. V těsné blízkosti je také pískoviště.

Pro procházky v zeleni je pak ideální Špitálský les. Dospělí si zde užijí klidu a čistého vzduchu, pro děti je k dispozici hřiště s atrakcemi. Využít můžete také poměrně nově vybudovanou Fit stezku, jejíž součástí je několik přístrojů pro relaxační a rehabilitační cvičení.

Tip: Baví vás jízda na kole? V okolí Doubravky vede hned několik cyklostezek.

Nepřeberné možnosti vyžití s dětmi však nejsou to hlavní, díky čemu je Doubravka tak oblíbená. Lokalita totiž umožňuje také pohodlné cestování do centra či na spojku do Prahy. Nechybí samozřejmě ani příslušná občanská vybavenost.

Ve městě se necítíte? Hledejte pronájem v Liticích

Pokud vás ruch čtvrtého největšího města občas unavuje a rádi byste vychovávali děti mimo každodenní stres a shon, zaměřte se třeba na městskou část Litice. I když jde o okraj Plzně, i sem jezdí hromadná doprava. V centru tak můžete být už do čtvrt hodiny.

Litice mají spíše vesnický charakter, i přesto zde však najdete všechny potřebné služby:

  • najíst se můžete v restauraci U Kostela,
  • k dispozici máte tenisové kurty,
  • je tu školka i základní škola,
  • nechybí ani knihovna a pošta.

S dětmi si tady užijete krásné vycházky po okolí, třeba na zříceninu hradu Litice nebo k vodní nádrži České údolí. Vedou zde také cyklostezky, které vás rychle přiblíží do centra města, anebo naopak ještě více do přírody.

Nyní už víte, na které části Plzně se vyplatí zaměřit pozornost, pokud hledáte bydlení s dobrou občanskou vybaveností, kde budou mít vaše děti dostatek prostoru pro své hry a zkoumání světa. Na nic nečekejte a rovnou se pusťte do prohlížení nabídek pronájmů. Nové inzeráty se objevují skoro denně, a abyste mezi zájemci uspěli, je potřeba reagovat co nejrychleji.

Jaké lokality v Plzni preferujete vy osobně? Souhlasíte s naším výběrem, nebo si myslíte, že jsme na nějaké zajímavé místo zapomněli? Tak či onak, budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o názor. Nezapomeňte také připsat své tipy, kam v Plzni vyrazit s dětmi.

Renata Dohnalová