Noční košilky jsou dárkem, kterým potěšíte

Noční košilky jsou dárkem, kterým potěšíte

Nosí vaše žena, či přítelkyně ráda hezké noční košilky? Udělejte jí radost a pořiďte jí alespoň jednu, třeba k svátku. Pokud si nejste jisti, že výběr zvládnete, tady je pár rad, které by vám mohly při rozhodování pomoci.

Noční košilky: z jakých materiálů můžete vybírat?

Výběr vhodného materiálu pro noční košile je velmi důležitý. Pokud by látka nebyla pokožce příjemná, může narušovat klidný spánek, případně způsobovat alergie, proto je dobré vybírat spíše z přírodních materiálů; ta jsou mnohem méně citlivé na údržbu.

Nejoblíbenějším materiálem je bezesporu 100% bavlna  Díky své kvalitě si dobře drží tvar i při častém praní a je vhodná i pro alergiky. Navíc bavlněná košile v chladných měsících krásně zahřeje a v létě naopak skvěle odvádí pot. Výhodou je, že se hodí ke každé postavě.

V letních měsících jsou také velmi oblíbené saténové košilky a košilky z lehoučké viskózy, které jsou velmi pohodlné a za teplých nocí příjemně chladí. Jsou k dostání v hladké variantě, nebo zdobené krajkou. 

Jak si poporadit s výběrem střihu?

Noční košilky najdete v mnoha střizích a délkách. Jejich výběr záleží nejen na ročním období, ale i na příležitosti pro kterou jsou oblékány. Jiný typ košil ženy volí na přespání u kamarádky nebo na večerní posezení s knížkou a jiný typ, když plánují hezký večer s partnerem.

Vybírat můžete z klasických dlouhých  triček s dlouhým nebo krátkým rukávem, které se výborně hodí na chladnější období, jsou velmi pohodlné a dobře se v nich spí. Oproti tomu košilky na ramínka se hodí spíše pro teplejší měsíce, většinou mívají podobu lehkých šatů a bývají zpravidla kratší. 

Zvláštní variantou dámského prádla, jsou pak svůdné košilky, jejichž hlavním cílem je zdůraznit ženské tvary jejich nositelky. Takové košile bývají zdobené krajkou a rafinovanými detaily.

Jak si poradit s výběrem té správné velikosti?

Označení velikostí může být někdy matoucí, navíc ne všichni výrobci používají stejné číslování, takže se může stát, že velikost označená jako M bude odpovídat spíše S. Pokud si chcete být jisti, že se trefíte do velikosti, použijte malý trik s košilí, kterou má vaše žena doma. Vyzbrojeni krejčovským metrem, podnikněte dobrodružnou cestu do dámského šatníku nebo na prádelní šňůru a vyberte košili, kterou 100% nosí a změřte jí. Získané údaje porovnejte s tabulkou velikostí uvedenou výrobcem a budete mít jistotu, že vámi vybraný dárek perfektně padne.

Jak se trefit do vkusu ženy?

Nebudeme si nic nalhávat, nebude to vůbec jednoduché. Každá žena je jiná a trefit se do jejího stylu je trochu oříšek. Ale v tuto chvíli jste vyzbrojen znalostmi o materiálech a střizích, fintou jak si poradit s výběrem velikostí, tedy i výběr vhodného kousku s přehledem zvládnete.Opět vám pomůže dámský šatník. Znáte-li svou ženu nebo přítelkyni již delší dobu, jistě víte jaký typ a materiál nočních košilek nosí. Použijte je tedy jako vzor. K němu si promítněte představu modelu, jaký byste na ní rádi viděli vy. Pokud se výsledek shoduje máte vyhráno. Samozřejmě, že vámi vybraný kousek se nemusí 100% shodovat, může odrážet i vaší vlastní iniciativu, přesto by rozdíl mezi mezi nimi neměl být příliš velký. 

Ženy rády dostávají dárky, obzvláště takové u kterých je vidět, že si jejich partner dal práci s výběrem. Váš dárek může být doplněn třeba o barevně ladící lehký župánek. Řiďte se instinktem, přihlédněte k typu postavy a pokud budete mít pocit, že vámi vybraný model košilky, by se vaší ženě nelíbil, vybírejte dál. Využijte třeba možnosti  nechat si poradit od jejích kamarádek. Vaše snaha dámu svého srdce překvapit bude jistě odměněna. 

Máte zkušenosti s výběrem dámských nočních košilek? Pomohl vám tento článek?

Renata Dohnalová