Plastická operace prsou pomůže každé ženě, která je nespokojena se svými vnadami

Plastická operace prsou pomůže každé ženě, která je nespokojena se svými vnadami

Plastické operace prsou dokáží vyřešit řadu ženských problémů, ať už se jedná o psychické nebo fyzické potíže. Velké množství žen je se svým vzhledem spokojeno, ale pravděpodobně stejný počet by rádo alespoň něco na svém těle změnilo.

Kdo má velká prsa přeje si malá a naopak; asymetrie, změna tvaru poprsí spojená s porodem a kojením, velikost dvorců či vpáčené bradavky – to vše jsou pro plastickou chirurgii řešitelné komplexy.

Psychické komplexy přichází s každou nespokojeností. Fyzické problémy navíc mají nejčastěji ženy s větším poprsím; bolesti zad sníží teprve jeho zmenšení.

Kvalitní klinika základ povedeného zákroku

Před každou plastickou operací je důležitý výběr kvalitní kliniky a přístup ošetřujícího chirurga. Ten by měl mít dostatečné vzdělání a praxi, měl by být přítomen při jednání s klientkou, navrhnout ji nejvhodnější řešení jejich požadavků a případně jí vysvětlit, které zákroky a proč nedoporučuje. Klientka musí být podrobně seznámena s průběhem zákroku, kontraindikacemi, možnými komplikacemi a s následnou péčí. Samotnému zákroku musí předcházet předoperační vyšetření.

Augmentací k plnějšímu poprsí

Prsa se nejčastěji zvětšují pomocí implantátů (se silikonovým nebo fyziologickým roztokem) nebo vlastním tukem. Implantáty se vkládají pod prsní sval nebo pod prsní žlázu. Není tak narušeno ani pozdější kojení nebo vyšetření. Vedle augmentace lze zároveň při zákroku poprsí vytvarovat, zbavit asymetrie, či modelovat povislost.

Cena zvětšení poprsí se odvíjí od tvaru a objemu implantátů a většinou se pohybuje mezi 70 a 130 tisíci korun.

Modelací prsou k vysněnému tvaru

Pokud je klientka spokojena s velikostí poprsí, ale ráda by upravila jeho tvar, mammaplastika neboli modelace prsou je ideálním řešením. Plastičtí chirurgové mohou při zpevnění poprsí také zmenšit velké prsní dvorce nebo i redukovat velikost celého poprsí. Při této modelaci a redukční modelaci vzniká více pooperačních jizev, především jizva od bradavky k podprsní rýze.

Klientka musí při mammaplastice počítat s investicí kolem 30 až 50 tisíc korun.

Redukční mammaplastikou k lepšímu zdraví

Velké vnady často bývají spíše problémem zdravotním než estetickým. Jejich zmenšením redukční mammaplastikou se ženy často zbaví nejen zdravotních obtíží jako je bolest zad, ale zároveň i nevhodných pohledů okolí. Během zmenšování prsou se často upravuje jejich tvar, pevnost, popřípadě velikost prsních dvorců.

Redukční mammaplastiku si můžete pořídit za cenu přibližně od 55 000 Kč; samozřejmě záleží na rozsahu zákroku a vybrané klinice.

Průběh operace a rekonvalescence

Po odborné konzultaci a předoperačním vyšetření trvá zákrok podle typu a náročnosti jednu až dvě hodiny v celkové anestezii. Po samotné operaci je rána sterilně zakryta a prsa se stáhnou obinadlem a kompresním pásem. Žena zůstává hospitalizována další 1 až 2 dny, podle toho jak se její stav zlepšuje. Samozřejmostí je tlumení bolesti pomocí analgetik a podávání antibiotik přibližně týden od operace.

Po propuštění do domácího léčení se doporučují dva týdny klidového režimu, po kterých bývají odstraněny stehy. Po dobu prvních 6 týdnů je nutné stále nosit elastickou podprsenku a nezvedat nic těžkého. Důraz je kladen také na péči o čerstvé jizvy, aby byly po zahojení co nejméně viditelné. Dva měsíce po zákroku bývá většinou možné začít se sportem a namáhavějším pohybem.

Jste spokojené s tvarem a velikostí svého poprsí, přemýšlíte nad jeho úpravou pomocí plastické chirurgie nebo jste už plastickou operaci podstoupily?

Podělte se s námi o své zkušenosti!

Renata Dohnalová