Šest výhod, díky nimž je mini-jeřáb nedocenitelným pomocníkem nejen při stavbě

Šest výhod, díky nimž je mini-jeřáb nedocenitelným pomocníkem nejen při stavbě

Neustálý pokrok zvedací techniky dal v posledních dekádách vzniknout mini-jeřábům, které se od té doby staly jedním z nejspolehlivějších nástrojů nejen ve stavebnictví. Díky mnohem větší kompaktnosti oproti klasickým jeřábům a zároveň pozoruhodné zdvižné síle dokáže své větší předchůdce v některých situacích dokonce zcela nahradit.

Úspěšně se tato technika uplatňuje například:

  • Při osazování skel, dveří a oken
  • Při práci v omezených interiérech
  • Při práci ve sklepení
  • Při stěhování strojů
  • Při zahradnických a krajinářských úpravách
  • …a v nespočetné řadě řemeslných, průmyslových a zemědělských řešení

Pro následujících šest vlastností by měl pořízení těchto strojů zvážit každý, kdo v rámci svého projektu najde využití pro manipulační techniku.

Mini-jeřáb vás nezklame ani v obtížném terénu

Ve schopnosti zdařile manipulovat s nákladem i za těch nejobtížnějších terénních podmínek nemají tyto stroje prakticky žádnou konkurenci. Hydraulické stabilizační opěry a „pavoučí“ nohy jsou navrženy tak, aby jim umožnily bez problémů pracovat na svažitých i nerovných plochách a dokonce i v bahnitém terénu. To vše třeba i za větrného či deštivého počasí. Soustava čidel neustále zajišťuje celkovou stabilitu stroje.

Můžete si být jisti bezpečností

Technika tohoto typu je proslulá nadprůměrným důrazem na bezpečnost ovládání a je vybavena nejmodernějšími systémy, které zvládnou včas předejít nehodě nebo upozornit na její nebezpečí. Například takzvaný Smart-Lift systém dokáže před každým zdvihem zjistit, zda je stroj dostatečně stabilní, a pokud není, zabrání další manipulaci s předmětem. Řada strojů dokáže rovněž rozeznat, kdy překračuje náklad bezpečnostní limit, a celou operaci přerušit. Další systémy zajišťují, aby nedošlo k převrácení stroje.

Jejich řízení zvládne v krátké době i amatér

Zatímco velké jeřáby jsou náročné na ovládání a jejich ovládnutí vyžaduje náročné zkoušky – nehledě na to, že jejich nehody mohou být i smrtelné, dálkově ovládaný mini-jeřáb se brzy naučíte pod odborným dohledem řídit sami. Pokud si ale nevěříte, většina dodavatelů těchto strojů je vám navíc schopna zařídit kvalifikovanou obsluhu pro váš projekt.

Ekologičnost je těmto strojům vlastní

Pokud vám není vaše uhlíková stopa lhostejná a dbáte při svých projektech na co největší šetrnost vůči okolnímu prostředí, mini-jeřáb může být tou správnou volbou pro vás. Značná část těchto strojů je vybavena elektropohonem a je tím pádem naprosto bezemisní – a to při zachování totožného výkonu, jaký má technika vybavená palivovými motory. Čistá mobilita je budoucností, o níž se usiluje na celostátní úrovni – a úsporná stavební technika tento trend reflektuje.

Úspora peněz a času je nezanedbatelná

Díky jejich kompaktnosti jsou mini-jeřáby snadněji přepravitelné – a snadněji připravitelné. Zatímco instalaci klasického jeřábu musí předcházet řada opatření a příprav, mini-jeřáby mohou přijet a okamžitě pracovat, čímž vám ušetří spoustu času. Nehledě na to, že jejich koupě či pronájem, a to včetně kvalifikované obsluhy, vás vyjde mnohem levněji než u standardních jeřábů.

Pro práce v interiérech a užších prostorách nenajdete nic lepšího

Asi hlavní předností mini-jeřábů je jejich schopnost citlivě pracovat i ve velmi stísněných interiérech. Některé modely těchto strojů dokáží dokonce hladce projet i standardními dveřmi – není proto divu, že jsou stále více ceněnými a vyhledávanými pomocníky. Dokáží nabídnout řešení i pro velmi obtížné výzvy týkající se manipulace břemen i tam, kde ostatní technika zkrátka selhává. Navíc pracují s milimetrovou přesností!

Nyní tedy v kostce víte, proč tato technika nabízí praktické řešení pro celou řadu odvětví a nabývá tím pádem na popularitě.

Setkali jste se někdy s mini-jeřábem v akci? Pokud ano, v čem spatřujete jeho hlavní výhody nebo naopak nevýhody? V jaké situaci je podle vás vhodné jej použít a kdy je lépe vsadit na klasický jeřáb? Podělte se o svůj názor v diskusi!

Renata Dohnalová