Kryty na iPhone 8 – Dřevo jako netradiční prvek ochrany telefonu?

Kryty na iPhone 8 – Dřevo jako netradiční prvek ochrany telefonu?

Při výběru krytů na iPhone 8 se setkáváme z řadou více či méně originálních variant, do čeho náš nový telefon „obléci”. Dřevěné kryty jsou jednou z možností, které stojí za to zvážit. Tato alternativa se výrazně odlišuje od všech klasických typů pouzder, a tak je ideální pro ty, kteří se chtějí odlišit a na první pohled upoutat pozornost. Následující řádky představí dostupnost a varianty těchto prvků ochrany pro iPhone 8, jejich výhody, možnosti modifikace a cenovou dostupnost.

Dostupné kryty na iPhone 8

Ještě před deskripcí konkrétního typu pouzder je dobré sumarizovat dostupnou nabídku a ujasnit si, z čeho můžeme vybírat.

Na trhu se setkáme především s těmito druhy:

 • Silikonová pouzdra
 • Kožená pouzdra
 • Kryty s externí baterií využívající technologii bezdrátového nabíjení nebo lightning konektoru
 • Knížková/flipová pouzdra kombinující výhody peněženky a ochranného krytu
 • Pouzdra na sport
 • Dřevěná pouzdra

V další kapitole se budeme zaobírat podrobněji právě dřevěnými obaly, neboť se svým designem a zpracováním vymykají všem ostatním kategoriím, které jsou přece jen známější, a setkáme se s nimi častěji.

Proč uvažovat o dřevěných krytech na iPhone 8?

Apple představil modelovou řadu osm zároveň s výročním iPhonem X. V komparaci obou zároveň představených modelových řad můžeme říci, že zařízení s pořadovým číslem deset bylo revoluční, zatímco osmička představovala evoluci a přinášela jen málo změn oproti předchozí sedmé řadě.

I přesto si řada 8 našla své zájemce, kteří zůstali věrni tradičnímu designu a ocenili i nižší cenu. Sice svého výkonnějšího sourozence nepředstihla v prodeji, má však proti němu jednu výhodu. Ta spočívá v dostupnosti dřevěných ochranných obalů, které dodají telefonu punc jedinečnosti.

Nabídka krytů ze dřeva na tento model je více než dvojnásobná v porovnání s modelem X a ti, jež uvažují o koupi nového ochranného obalu na svůj telefon, by jistě neměli tuto variantu přehlédnout.

Výhody

 1. Kvalitní ochrana před pádem a poškozením
 2. Možnost konfigurace vlastního designu
 3. Originalita a jedinečnost
 4. Ekologické zpracování a recyklovatelnost obalu

Obzvláště v porovnání s nejčastěji se vyskytujícími obaly z měkkého silikonu je tvrdé dřevo schopno absorbovat mnohem větší otřesy a pády a zajistí tak efektivnější ochranu telefonu. Někteří výrobci (i z České republiky) navíc nabízejí u konkrétního typu dřeviny možnost navrhnout si podobu, jak bude kryt vypadat. Pomocí speciálního editoru na jejich webových stránkách jsme schopni nahrát prakticky jakýkoli obrázek či logo, které bude zdobit záda našeho zařízení.

Jaké typy můžeme vybrat?

U těchto krytů sledujeme především to, z jakého stromu bude materiál použit. Od toho se odvíjí jejich tvrdost, hmotnost, barva a možnosti úprav designu.

K dispozici jsou většinou:

 • Dub – tvrdý kryt charakteristický svou výraznou texturou, velmi odolný a spíše tmavší
 • Buk –světlejší s jemným rozvržení letokruhů, často bez vzoru, vyznačuje se rovněž svou pevností
 • Třešeň – obaly jsou charakteristicky tmavé s kouřovým nádechem, strukturou drsnější a
  tvrdé – tudíž odolné
 • Ořech – barevně podobný třešni, bývá však tmavší a pravidelnější
 • Olše – pouzdra světlé, často zdobené nejrůznějšími vzory
 • Bambus – ze všech nejpružnější, nejčastěji možnost vytvoření vlastního vzoru, zároveň nejpestřejší paleta již nabízených vzorů

Dále vybíráme mezi celodřevěnými obaly a pouzdry, jejichž vnější část obepínající hrany telefonu je plastová. Plastové okraje se přidávají hlavně z důvodu snížení hmotnosti. Ať už vybereme kteroukoli variantu, nepřijdeme o charakteristickou vůni, která je dalším ozvláštněním.

Cenová dostupnost

Za kryt vyrobený ze dřeva nezaplatíme o moc víc jako za silikonový či kožený, který mnohdy svou cenou převyšuje. To může být pro mnoho lidí překvapením. Bavíme-li se o konkrétní sumě, ceny startují na 500 Kč, za obal s vlastním motivem se strop nachází někde kolem 1 500 Kč.

Shrnutí

Představili jsme si neobvyklou a originální variantu ochrany iPhonu 8. Na rozdíl od častěji viděných a dostupnějších silikonových a ostatních krytů sledujeme u těch vyrobených ze dřeva odlišné faktory. Zejména z jakého stromu je vyroben, z čehož si dokážeme sami definovat klíčové vlastnosti obalu, jako jsou jeho váha a odolnost. Cenová hladina je srovnatelná s ostatními druhy obalů a s možností definovat to, jak bude pouzdro vypadat, stojí rozhodně za povšimnutí.

Máte zkušenosti s dřevěnými kryty? Vlastníte ho Vy nebo Váš známý? Pokud ano, jste s ním spokojeni? Je pro Vás obal na telefon pouze nutností, nebo vybíráte pečlivě jeho design?

Budeme rádi, podělíte-li se s námi o Váš názor.

Renata Dohnalová